Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie klubu FC Kozina Oleksovice

14. 7. 2001

 

 

 

Obrazek

V létě roku 2001 jsme zareagovali na pozvánku,která vyšla v "Regionsportu",týkala se turnaje v malé kopané v Nikolčicích na Břeclavsku.Hlavním iniciátorem toho všeho byl a vzniku našeho oddílu je Jiří Dočekal,který dal dohromady partu kluků s vidinou uspořádání výletu spojený s malou kopanou.Co všeho z toho nakonec vznikne,tenkrát vůbec nikdo nečekal.....V letech 2001-2003 jsme jezdili každoročně pouze na turnaj do námi oblíbených Nikolčic a vystupovali pod názvem Dynamo Oleksovice,ale na podzim roku 2003,přišel Michal Dočekal a Karel Herkus s návrhem,přihlásit se do zimní halové futsalové soutěže Hostan ligy,která se hrávala v obci Šanov na Znojemsku.Znamenalo to vymyslet jméno našeho týmu.Jelikož se naší obci,říká od nepaměti "Kozina",byl náš název ulehčen a od té doby vystupujeme pod hlavičkou FC Kozina Oleksovice.Ještě bylo potřeba si nechat vyrobit vlastní dresy a vymyslet logo našeho týmu,o což se postaral Jiří Dočekal a namaloval dle vzoru Velkopopovického kozla a vlastní fantazie dvojsmyslný znak našeho týmu.Protože je zároveň neuvěřitelný statistik,rozhodl se,že i zpětně začne psát naší "Koziňáckou kroniku",která má v současné době III.vydání a celkem dohromady obsahuje více než 400stran plných fotek a dopodrobna popsané všechny zápasy,střelce branek a veškeré statistiky všech hráčů a celého týmu,za což mu patří velký dík a obdiv.  A tak jsme se tedy přihlásili do II.ročníku Šanovské futsalové Hostan ligy a jako nováček jsme nastoupili do II.ligy a suveréně jsme ji vyhráli a ještě v téže sezóně postoupili do I.ligy.Tu jsme ovšem hned po novém roce dokázali vyhrát,čímž jsme se postarali o senzaci!..Od té doby se náš tým účastní různých letních turnajů v malé kopané či zimních halových turnajů ve futsalu.Za dobu existence našeho týmu jsme zažili mnoho dramatických utkání i slavných vítězství a připsali jsme si skalpy týmů zvučných jmen,mezi nimiž hráli i ligový fotbalisté a vrcholem bylo v roce 2005 vítězství na prestižním turnaji ARSENAL KOPU v Třebíči a vítězství ve futsalové Hostan lize v sezóně 2003/2004 a 2008/2009 .V letech 2005 - 2016 jsme uspořádali v naší obci 12.ročníků populárního mezinárodního turnaje v malé kopané KOZINA CUP, kterého se účastnilo více jak 20 mužstev z České Republiky a Slovenska.V roce 2006 a 2008 náš tým zavítal i do zahraničí a to do sousedního Slovenska do Bratislavy, kde jsme měli možnost se utkat s mužstvy Slovenska a Maďarska a s výběry měst Jihlavy a Brna.V lednu roku 2008 jsme se rozhodli po letech pro změnu našeho loga a zároveň po 150 utkání ve starých dresech,jsme si nechali vyrobit nové.Náš tým má za sebou více než 15 let života a byl už na 60 turnajích. Tímto bychom chtěli poděkovat všem hráčům,kteří oblékli náš oranžovočerný dres a našim drahým polovičkám za trpělivost...Zároveň přejeme všem hráčům do dalších let,mnoho úspěšných sportovních i mimo sportovních zážitků v barvách FC Kozina Oleksovice.

 

Obrazek

Obrazek